Reisverslag: 2 dagen Parijs voor Beyoncé’s Cowboy Carter Tour!

“Hallo ik ben Bregke en ik gaf 600 euro uit voor één Beyoncé ticket” … “Hallo Bregke” …
Nee even zonder gekkigheid: wat heb ik een magisch weekend gehad! As we speak heb ik nog steeds keelpijn van mijn ‘zangkunsten’ (sorry als je naast mij stond). Niet alleen zagen we Beyoncé, maar ook Blue Ivy, Rumi én Jay-Z(!!!). Of ik voorlopig even verzadigd ben of juist afkickverschijnselen krijg, daar ben ik nog niet over uit. Maar op dit moment geniet ik nog even na door dit blog te schrijven en al mijn foto’s en video’s te sorteren.
Uiteraard hebben we onze bonustijd in Parijs ook goed besteed en verschillende bezienswaardigheden en leuke cafeetjes opgezocht!
Dag 1: Treinreis & Parijs verkennen
Het is zó fijn om op loopafstand van een treinstation te wonen! Ik moest om 7.20 uur met de trein (want ik wilde een half uur speling hebben) en liep daarom iets over 7 richting het station. Gelukkig liepen mijn treinen helemaal volgens planning en was ik ruim op tijd in Amsterdam. Daar kwam ik ook direct mijn reisgenoot/mede-Beyoncé-fan tegen en samen reisden we verder naar Parijs. Dat we naast elkaar zaten was mega toevallig (aangezien we niet samen hadden geboekt), maar uiteraard wel heel fijn. Uiteindelijk waren we om 2 uur in Parijs en pakten we daar snel de metro richting ons hotel. Eenmaal daar aangekomen bleken we niet de enigen te zijn die graag wilden inchecken (de hele lobby stond bomvol Beyoncé fans) en hebben we ongeveer een half uur moeten wachten totdat we konden inchecken.
We hadden twee nachtjes geboekt in het ibis budget hotel Paris Aubervilliers. Dit pas prima, zeker als je kijkt naar de prijs (€250, 2 personen, 2 nachten). Het was prima, schoon, de kamer was goed in orde en het personeel heel vriendelijk. Alleen erg jammer dat de airco het niet super goed deed. Alsnog een aanrader als je naar Parijs gaat en op loopafstand van Stade de France wilt slapen (ca. 30 minuten), maar voor een citytrip zou ik een ander hotel kiezen!




Na een korte opfrissessie hebben we de metro weer gepakt om Parijs te verkennen. Onze eerste stop was Place de Concorde, waar we direct keihard geconfronteerd werden met enorme hitte in de stad (33 graden!). We wilden via het park richting het Louvre lopen, maar vanwege een festival was dit gesloten. Helaas was ook de glazen piramide bij het Louvre afgesloten en zijn we maar op zoek gegaan naar een koffietentje. Met een cappuccino achter de kiezen konden we weer even verder, maar die hitte was ons wel langzaam aan het slopen. We stapten af en toe een winkel in om te genieten van de airco en verplaatsten onze langzaam richting het eilandje Île de la Cité, waar o.a. de Notre-Dame zich bevindt.
Inmiddels was het half 8 en hoog tijd om een restaurantje op te zoeken. Per toeval liepen we tegen een mega schattig Frans restaurantje aan, met idyllische stoeltjes en al. Le Saint-André heette het, echt een aanrader als je in de buurt van de Notre-Dame een restaurant zoekt. We bestelden allebei een lekkere pizza en ik dronk natuurlijk een roseetje (want dat is nu eenmaal wat je doet in Frankrijk toch?). Na het eten zijn we naar het hotel gegaan om ons voor te bereiden om de grote concert-dag.




Dag 2.1: Op pad in Parijs
Na een bloedhete, ellendige nacht werden we rond 8 uur wakker en zijn ons daarna rustig klaar gaan maken. We liepen rond 10 uur ons hotel uit om een ontbijtplekje te zoeken. Aangezien het op deze dag ‘slechts’ 29 graden zou worden, voelde het 100.000 keer beter aan dan de dag ervoor. Helemaal fijn haha. Dit keer gingen we richting Montmartre en daar vonden we een super hip plekje in de buurt: Immersion. Helaas was het zo hip dat we eerst ruim 20 minuten in de rij moesten staan, maar dat was het helemaal waard.
Uiteraard konden we Montmartre niet verlaten zonder de Sacré-Cœur te bezoeken. Via de ‘Le mur des je t’aime’ en Place du Tetre liepen we richting de basiliek. Vlakbij zit een hondenparkje, wat als je het mij vraagt al een bezienswaardigheid op zich is. We maakten de nodige foto’s en vertrokken naar het dichtstbijzijnde metrostation voor de laatste bezienswaardigheden: de Arc de Triomphe en Champs-Élysées.
We konden onze aandacht maar kort bij de triomfboog houden en liepen al vrij snel de winkelstraat in. Allemaal grote en dure merken, geweldig! Ik heb mezelf redelijk kunnen bedwingen, maar bij de Sephora ben ik ook gezwicht. Aan het einde haalden we ergens nog een lekkere cappuccino en toen zijn we naar het hotel gegaan om ons klaar te maken voor BEYONCÉ!




Dag 2.2: Dé Beyoncé Cowboy Carter Tour
We liepen om 6 uur richting Stade de France en aten onderweg iets bij D’Class Pizza (niet bijzonder, maar wel een prima tent voor een vette hap). Uiteindelijk waren we kwart over 7 bij het stadion aan, een uurtje voordat de show begon. Daar hadden we afgesproken met twee andere Beyoncé fans en met z’n vieren liepen we het stadion in. We kregen nog een leuke goodiebag en hadden maar nét tijd voor een plaspauze. Om iets over 8 liepen we naar onze plaatsen daar schrokken we ons rot van de vele mensen in het vak. We hadden namelijk Club Ho-Down tickets (golden circle) en daar enorm veel geld voor betaald. Gelukkig konden we super makkelijk door de menigte heen en in no-time stonden we vrijwel vooraan in het vak!
Dat we giga genoten hebben is een zwaar understatement. Bijna drie uur (!) heeft Beyoncé haar beste performance ooit neergezet en werden we zelfs getrakteerd op een surpise performance van niemand minder dan Jay-Z. Ik heb genoten, gelachen, gehuild en alle emoties gevoeld die een mens kan hebben. Wat een performer, ongekend.
En wat ik misschien nog wel het allerleukste vind? Dat je tussen allemaal fans staat die de nummers net zo goed kunnen meezingen als jij. Zelfs de minder bekende nummers of kortje ‘tussenliedjes’: iedereen kent iedere zin, zucht , pauze en instrumentale solo’s. Magisch.
Ik wil jullie uiteraard wel een klein beetje mee laten genieten:
@bregkes Cowboy Carter Tour Paris Night 3 🤠🪩🔥 #cct #cowboycarter #paris #beyonce #cowboycartertour ♬ origineel geluid – Bregke
Dag 3: Terug naar huis
Rond 1 uur waren we terug van het concert en toen konden we natuurlijk niet direct slapen. Maar om 6:22 ging onze trein weer terug naar Nederland, dus veel keuze hadden we niet. Volgens mij heb ik uiteindelijk een kleine 3 uur geslapen en om 5 uur ging onze wekker. Snel omkleden en naar het station, bijslapen kon in de trein wel weer. De reis ging gelukkig helemaal volgens plan en om 12 uur was ik weer in Winterswijk. Ondertussen kon ik mooi alle video’s en foto’s alvast sorteren en nagenieten van een geweldige avond. 🙂

